Юмраниеспор с престижна победа, Попов не игра

Отборът на Юмраниеспор записа престижна победа с 2:1 като гост на Трабзонспор. Възпитаниците на Реджеп Учар изиграха много силен двубой и измъкнаха трите точки срещу шампиона в сблъсъка от 24-тия кръг на турската Сюпер лига. Българският защитник Страхил Попов обаче не бе в групата за мача.

Гостите взеха преднина от два гола чрез Джеси Секидика в 51-вата и Юмут Найир в 65-ата.

За домакините Юсуф Язъджъ върна едно попадение в 83-тата минута, но в оставащите минути те не успяха да се доберат поне до точката.

Така Юмраниеспор даде заявка, че ще се бори докрай за оцеляването си, макар все още да е на дъното на таблицата с 18 точки. Трабзонспор пък се намира на 6-ата позиция с 38 точки.