АПОЕЛ и Костадинов се отдалечават от титлата след седми мач без победа

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) записа седми пореден мач без победа в първенството на Кипър. Играчите на Владан Милойевич си тръгнаха само с точка от гостуването си на Пафос от 7-ия кръг на шампионския плейоф, след като срещата завърши при резултат 1:1. Цял мач за гостите записа българският халф Георги Костадинов.

Пафос поведе с гол на Хейсон Паласиос още в 5-ата минута на двубоя.

АПОЕЛ пък възстанови равенството чрез Лаша Двали в 29-ата минута.

Изживейте зрелището Реал Мадрид - Манчестър Сити с "Домът на феновете"

След това и двата тима останаха в намален състав, като първо бе изгонен Жуниньо от домакините в 35-ата минута, а след това към съблекалните пое и Андреас Каро в 69-ата минута за два жълти и червен картон.

В добавеното време не липсваше и драма, като гостите отбелязаха гол в 98-ата минута, който можеше да бъде победен, но той бе отменен заради засада.

Така АПОЕЛ записа 6-о реми в последните си 7 мача и остава на 2-рото място във временното класиране с 65 точки. Това е с 3 по-малко от лидера Арис. Пафос пък се намира на 4-ата позиция с 59 точки.