Сладко отмъщение за Омония срещу АПОЕЛ

Георги Костадинов игра цял мач и получи жълт картон, а неговият АПОЕЛ отпадна на 1/4-финалите за Купата на Кипър след загуба с 0:2 от Омония. В първата среща АПОЕЛ се наложи с 2:1, но в реванша "детелините" се възползваха по-добре от положенията си и направиха пълен обрат.

Градските съперници се срещнаха само преди няколко дни в мач от местното първенство, спечелен от Костадинов и компания с 2:0. Днес обаче ролите се размениха. Омония поведе още в 12-ата минута с попадение с глава на Карим Ансарифард. През второто полувреме символичните гости уцелиха и греда, за да се стигне до последните секунди, когато бранител на АПОЕЛ игра с ръка в наказателното поле и съдидя даде дузпа. Роман Безус не сбърка и прати Омония на полуфиналите.

Място сред последните 4 в турнира вече си осигури Пафос, а в двойките Олимпиакос (Никозия) - Анортозис и АЕЛ Лимасол - Неа Саламис предстои да се изиграят реваншите.

Снимки: 24sports.com.cy