АПОЕЛ с Жоро Костадинов излезе начело в Кипър

АПОЕЛ Никозия оглави класирането в кипърското първенство, след като спечели с 2:0 градското дерби срещу Омония. Българският халф Георги Костадинов игра цял мач за "синьо-жълтите", които събраха 56 точки и изместиха от първата позиция АЕК Ларнака. Попаденията отбелязха Далсио и Георгиос Ефрем.

АПОЕЛ спечели всеки от предишните пет сблъсъка с Омония и днес отново беше по-добрият отбор. До почивката Омония удържа нулевото равенство, но след това натискът на АПОЕЛ стана много силен. Още в 46-ата минута гол на символичните гости беше отменен заради засада. В 59-ата минута Далсио се разходи между защитниците на Омония и откри резултата, а в 82-ата ветеранът Ефрем наказа бившия си отбор.

В друг мач от 25-ия кръг Анротозис и АЕЛ Лимасол не успяха да се победят - 1:1. Алекс Качаниклич даде преднина на АЕЛ в 58-ата минута, а в 88-ата Димитриос Христофи изравни. Двата отбора са съседи в средата на таблицата.