Георги Костадинов и АПОЕЛ стартираха с равенство в плейофите

АПОЕЛ Никозия завърши 1:1 с градския си съперник Омония в дербито от първия плейофен кръг в кипърското първенство. Гола за АПОЕЛ отбеляза ветеранът Хосе Креспо в 44-ата минута, но в 85-ата Николас Панайоту изравни. Георги Костадинов беше титуляр за "жълто-сините" и остана на терена до последните секунди, когато се контузи и вместо него влезе Муртаз Даушвили.

Двата тима се срещнаха за четвърти път в последния месец и с нищо не се изненадаха. Преди почивката АПОЕЛ повече търсеше гола и успя да излезе напред секунди преди почивката. Центриране от корнер завари неподготвена защитата на Омония и Креспо отлизо довкара топката в мрежата. През втората част символичните домакини се активизираха и в 67-ата минута тяхно попадение беше отменено, но в 85-ата Панайоту се разписа за крайното 1:1.

АПОЕЛ е лидер в първата шестица с 60 точки и мач повече от втория АЕК Ларнака, който има 57 пункта. На трето място е Арис Лимасол с 53 точки. Омония е на последната шеста позиция с 42 точки, изоставайки от Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев и Пафос.

Снимка: 24sports.com.cy