Равенство с прекия конкурент отдалечи Георги Костадинов и АПОЕЛ от титлата

Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ срещу Арис (Лимасол) и получи жълт картон в сблъсъка между първия и втория в кипърското първенство. Срещата завърши 0:0, което остави тима на българския халф на точка зад днешния му съперник кръг преди края на сезона. В спора за титлата участва и АЕК (Ларнака).

Арис влезе по-добре в мача, но първата голова ситуация пропусна Дюмерси Ндонгала от АПОЕЛ. Гиорги Квилитая също не успя да даде преднина на "жълто-сините". В началото на второто полувреме Арис получи дузпа, но звездата на отбора Александър Кокорин не успя да преодолее Вид Белец.

Домакините имаха и други положения, но словенският страж Белец направи няколко блестящи спасявания. Шансът за АПОЕЛ дойде в 73-ата минута, когато удар на Квилитая срещна гредата.

АПОЕЛ още няма победа след 5 изиграни кръга в плейофната фаза. В последния си мач Костадинов и компания ще излязат срещу Омония (Никозия), а Арис ще посрещне Пафос и при победа ще ликува с титлата.

Снимка: 24sports.com.cy