Кишварда на Карабельов отпадна от Купата на Унгария

Кишварда изненадващо отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Унгария, след като загуби с 0:2 от втородивизионния Будафоки. Отборът на Янис Карабельов излезе без голяма част от основните си футболисти и беше наказан от видимо по-мотивирания си съперник. Българският халф се появи в игра на почивката, заедно с Ясмин Мешанович и Дритон Цамай, но домакините вече имаха аванс от два гола и контролираха срещата.

Ботонд Нандори откри в полза на Будафоки в 10-ата минута, а в 45-ата се разписа и Петер Беке. В средата на втората част за Кишварда влезе и бившият нападател на Септември (София) Марио Илиевски, но гостите така и не успяха да направят нищо в атака и ще се концентрират изцяло върху представянето си в първенството, където заемат трето място.

В друг мач от 1/4-финалната фаза Вашаш надви с 3:2 като гост Пакш. Попаденията за отбора от Будапеща реализираха Ерик Шилие, Патрик Иънбор и Жомбор Берец от дузпа.

За полуфиналите се класира и Залаегерсег, който във вторник разгроми Мезьокьовешд-Жори с 4:1 като гост. Утре е последният мач от четвъртфиналите между Дебрецен и Академия Пушкаш.