Бабунски наказа отбора на Карабельов

Янис Карабельов беше титуляр за Кишварда, но отборът му загуби с 0:1 домакинството си на Дебрецен от 23-ия кръг на унгарското първенство. Единственото попадение в мача реализира бившият нападател на Ботев (Враца) Дориан Бабунски. Северномакедонският национал се разписа в 48-ата минута и вече има 10 гола през сезона.

Карабельов остана на терена до 71-ата минута, когато отстъпи мястото си на Лукаш. Като резерва за Кишварда се появи привлеченият през лятото от Септеимври (София) Марио Илиевски, но и той не успя да помогне на тима да избегне втората поредна загуба в ОТП Банк Лига.

В класирането Кишварда е на 5-о място с актив от 32 точки, колкото има и четвъртият Пакш, който победи с 2:1 МОЛ Фехервар. Начело е Ференцварош с 50 точки, пред Кечкемет с 36 и Дебрецен с 34. На дъното е Вашаш с 19 точки.