Ради Димитров и Сепси с първа победа в плейофите

Радослав Димитров игра цял мач за Сепси, а отборът му победи с 2:0 Рапид (Букурещ) в среща от третия кръг на плейофите в Шампионската група на румънското първенство. За Сепси това беше първи успех след края на редовния сезон, а Рапид е в серия от 5 двубоя без победа и остана на пето място в класирането.

Резултата откри Александру Тудорие в 26-ата минута след асистенция на Джонатан Родригес. В края на двубоя Мариус Щефанеску удвои аванса на домакините, а ветеранът Кристиан Сапунару пропусна дузпа за Рапид

Победа постигна и Петролул на Георги Пашов. Българският защитник обаче остана на пейката в двубоя срещу Миовени, спечелен с 2:0. Той беше на терена за последно при поражението с 2:5 от шампиона ЧФР Клуж в края на февруари.

И двата гола за Петролул паднаха до почивката. Техни автори станаха Константин Будеску в 10-ата минута и Феликс Лима в 24-ата. В класирането в Групата на изпадащите отборът от Плоещ е начело с 27 точки, а Миовени е на дъното с 11.

Снимки: gsp.ro