Важна победа за тима на Антони Иванов

Антони Иванов игра цял мач за Ботошани при успеха с 1:0 срещу Арджеш в третия кръг от плейофите в Групата на изпадащите в румънската Суперлига. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до победата, макар тя да дойде доста трудно. Единственото попадение реализира Себастиан Майлат в 62-ата минута.

Ботошани няма загуба след края на редовния сезон и заема трето място в във втората десетка с актив от 23 точки, като изостава само от У Крайова 1948 (26) и Петролул (24). Арджеш е в серия от пет поредни поражения без отбелязан гол и се намира на предпоследната позиция с едва 14 точки.

В първата шестица дербито между ЧФР Клуж и ФКСБ не излъчи победител - 1:1. От този резултат най-голяма полза извлече водачът в класирането Фарул (Констанца), който увеличи аванса си пред ЧФР на 4 точки и изглежда все по-явен фаворит за титлата.

Даниел Бирлиджа изведе шампионите напред в 19-ата минута с добавка, след като вратарят на ФКСБ Щефан Търновану отрази изстрел с глава на Андрей Бурка. В 68-ата минута звездата на гостите Флоринел Коман изравни от пряк свободен удар. Равенството остави ФКСБ на трета позиция, на точка зад ЧФР

Снимки: gsp.ro