Ради Димитров и Сепси загубиха от ФКСБ, но ще имат още един шанс

ФКСБ победи с 1:0 Сепси в двубой от последния кръг на редовния сезон на румънската Суперлига. Попадението вкара Октавиан Попеску в 21-ата минута след пас на Даниел Олару. Българският защитник на гостите Радослав Димитров се появи като резерва в 46-ата минута на мястото на Марк Тамаш, който сбърка фатално за гола.

ФКСБ доминираше изцяло преди почивката и заслужено поведе, когато Тамаш сгреши при изнасянето на топката, а Олару намери на празна врата Попеску и той се разписа от около метър. През втората част Сепси атакуваше повече, но не успя да изравни и остана на 7-о място в класирането. За да влезе в топ 6 на плейофите, тимът на Кристиано Бергоди трябва задължително да победи У Крайова 1948 в четвъртък. Отборът от Крайова загуби с 0:1 от Херманщат и пропусна да се бетонира в първата шестица.

ФКСБ завърши редовния сезон на трето място с 54 точки. Начело в таблицата е Фарул (Констанца) с 60 точки, следван от шампиона ЧФР Клуж с 60. В топ 6 на плейофите ще играят още Университатя (Крайова) и Рапид (Букурещ).

Снимка: gsp.ro