Тимът на Пашов поведе в групата на изпадащите

Петролул победи с 1:0 УТА Арад и оглави класирането в групата на застрашените от изпадане в румънското първенство. За домакините не игра Георги Пашов, а гола отбеляза Сенико Дуа с красиво изпълнение в 89-ата минута. Котдивоарецът посрещна една отбита топка и с плътен шут по тревата я прати в мрежата.

УТА Арад пропусна своите шансове преди почивката и стартира плейофната фаза с поражение. Отборът на Ласло Балинт има 14 точки, с които заема предпоследната 15-а позиция в класирането. Петролул записа втори пореден успех и излезе начело в групата за разпределение на местата от 7-о до 16-о.

В друг двубой днес Волунтари и Херманщат завършиха наравно - 1:1. Виталие Дамашкан откри за домакините след асистенция на бившия нападател на Левски Рикардиньо, а Силвиу Балауре донесе точката на Херманщат. Двата тима са в горната половина на таблицата.

Снимка: gsp.ro