Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

ФКСБ надви тима на Ради Димитров и се върна в битката за титлата

ФКСБ победи с 2:1 като гост Сепси в последния мач от втория кръг на плейофите в румънското първенство. Грандът от Букурещ единствен от отборите в топ 6 записа успех и вече има 33 точки, като се доближи на три от водача Фарул (Констанца). Другият отбор, който ще спори за титлата, е действащият шампион ЧФР Клуж.

Радослав Димитров беше титуляр за Сепси. Тимът на българския защитник поведе рано след автогол на Ристо Радунович, но допусна обрат още до средата на първото полувреме и остана на дъното в първата шестица, без шансове за класиране в евротурнирите.

Автоголът на Радунович стана след удар на Мариус Щефанеску и рикошет в крака на северномакедонския защитник. ФКСБ отговори в 8-ата минута, когато Андреа Компаньо реагира най-бързо в наказателното поле на Сепси, изпревари вратаря Роланд Никзули и технично го прехвърли за 1:1.

Гостите от Букурещ направиха пълен обрат десетина минути по-късно. Флоринел Коман получи пас от Радунович и технично насочи топката в далечния ъгъл на вратата. След почивката домакините бяха по-добрият отбор, но попадение на Павол Сафранко беше отменено заради засада, а и стражът на ФКСБ Щефан Търновану в няколко ситуация блесна с важни спасявания.

Снимки: gsp.ro