Balkan Grand Prix 6

Разочароващо равенство за Георги Костадинов и АПОЕЛ

Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ, но грандът от Никозия не успя да спечели домакинството си на Докса от 24-ия кръг на кипърското първенство. Срещата завърши 1:1 и по този начин АПОЕЛ пропусна да се върне на върха в класирането. Там остава АЕК Ларнака, който има с точка повече от тима на Костадинов.

АПОЕЛ поведе в 29-ата минута, когато грузинецът Лаша Двали се разписа с глава след центриране от левия фланг. В началото на второто полувреме обаче защитата на домакините сбърка и Ърнест Асанте отблизо прати топката в мрежата за 1:1. До края натискът на АПОЕЛ се оказа безплоден и отборът изпусна ценни точки.

По-рано днес АЕК Ларнака също се препъна, като отстъпи с 1:2 на АЕЛ Лимасол. Саидо Берахино и Алекс Качаниклич бяха точни за АЕЛ, а Иван Тричковски върна един гол от дузпа в края на първото полувреме. Загубата беше първа за АЕК в първенството от края на октомври, когато падна с 0:1 от АПОЕЛ.