Костадинов с жълт картон при победа на АПОЕЛ

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) постигна ценна победа с 2:1 като гост на Еносис (Паралимини). Двубоят бе от 23-тия кръг на първенството на Кипър. Цял мач за гостите записа българският национал Георги Костадинов, въпреки че получи жълт картон в средата на първото полувреме.

Иначе АПОЕЛ поведе с гол на бившия нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа в 29-ата минута. Италианецът се разписа с глава след центриране от фаул ва наказателното поле.

В 61-вата минута гостите удвоиха преднината си с попадение на Ел Фарду Бен, който бе изведен в наказателното поле и с мощен шут заби топката под напречната греда.

Почетният гол за домакините реализира Марсио Фернандеш, който се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката и стреля във вратата за 1:2.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

С тази победа АПОЕЛ запазва 2-рото си място в класирането с 52 точки и 2 по-малко от лидера АЕК (Ларнака). Паралимини остава на 11-ото място със 17 точки.