Костадинов и АПОЕЛ спечелиха дербито с Омония за Купата на Кипър

Италианският съдия Джовани Айролди отмени гол на българския полузащитник Георги Костадинов, но въпреки това АПОЕЛ победи с 2:1 големия съперник Омония (Никозия) в първа среща от четвъртфиналите за Купата на Кипър. Срещата се игра на пълния национален стадион "ГСП". Срещата-реванш е на 1-и март на същото място. Българинът се представи на много високо ниво, получи една от трите най-високи оценки. В последните 20 минути той се върна да играе и в защита, след като Андреас Каро беше изгонен с червен картон.

АПОЕЛ изоставаше с 0:1 до полувремето, но обърна с два гола през второто пополувреме, а в 69-ата минута остана и с човек по-малко. Именно с 10 души футболистите на сръбския треньор Владан Милоевич стигнаха до победата.

Началото на мача беше за символичните домакини от Омония, които създадоха сериозно напрежение в първите 20-25 минути. И логично в 29-ата минута иранският нападател Карим Ансарифарид откри резултата след подаване на Фотис Папулис. Минута преди края на първата част Костадинов получи жълт картон за професионален фаул. Нервите на резервните скамейки не издържаха и човек от щаба на Омония беше отстранен от италианския съдия.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Но веднага след началото на втората част АПОЕЛ изравни благодарение на защитника Андреас Каро, който засече топката в мрежата след подаване от корнер, кратко разбъркване и отбита топка от вратаря Фабиано. В 59-ата минута Георги Костадинов вкара второ попадение за "жълто-сините", но съдията го отмени заради засада. Но не на българският полузащитник, а на Федерико Македа, който преди удара с глава на Костадинов отклони топката и беше в засада. Иначе попадението на 32-годишния български национал беше много красиво и нямаше как да бъде спасено от вратаря Фабиано. Десет минути по-късно Каро беше отстранен с червен картон заради фаул срещу руснака Артьом Беседин.

Но три минути преди края на срещата АПОЕЛ стигна до успеха с гол на Далсио, който засече с глава подаване от ъглов удар на Ел Фарду Бен. В интерес на истината и след червения картон срещата остана равностойна, като играчите на АПОЕЛ се пренаредиха в система 3-4-2, а Костадинов се върна още в защитата, за да запълни празнината на Каро.