Неочакван герой поведе Реал Мадрид към поредния впечатляващ обрат

Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля след невероятен обат от 0:2 до 3:2 като гост на Виляреал. Етиен Капу (4') и Самуел Чъкуезе (42') дадоха солиден аванс на "жълтата подводница", но през второто полувреме Реал показа познатия си характер и методично наложи волята си. Винисус Жуниор намали в 57-ата минута, а Едер Милитао изравни в 69-ата. И двата гола станаха с участието на появилия се от пейката Даниел Себайос. В 86-ата минута халфът сам завърши обрата и прати "белите" в следващата фаза.

В предишния кръг от турнира Реал се измъчи с четвъртодивизионния Касереньо и спечели само с 1:0 благодарение на гол на Родриго. От своя страна, Виляреал стигна до 1/8-финалите след разгромна победа с 5:1 срещу Картахена и като цяло се намираше в серия от 7 мача без поражение. Освен това, отборът не загуби нито един от предишните си три мача срещу "белия балет" и го победи с 2:1 само преди десетина дни, но днес не издържа на мощния натиск на "кралете" през второто полувреме.

В предни позиции за домакините започна Жерард Морено, на когото помагаха Йереми Пино, Алехандро Баена и Самуел Чъкуезе. В центъра на защитата след наказание се завърна бившият футболист на Реал Мадрид Раул Албиол, който си партнираше с Пау Торес. Двамата в средата на терена бяха Даниел Парехо и Етиен Капу. Заради контузии Кике Сетиен не можеше да разчита на Джовани Ло Селсо, Алфонсо Педраса и Николас Джаксън

Карло Анчелоти направи две промени в състава в сравнение с мача срещу Барселона. Начо Карвахал беше десен бек вместо Даниел Карвахал, а Федерико Валверде влезе вместо Лука Модрич в халфовата линия до Тони Кроос и Едуардо Камавинга. Офанзивното трио оформиха Карим Бензема, Родриго и Винисиус Жуниор.

Мадридчани се опитаха да овладеят средата на терена в началото, но още първата по-опасна атака на Виляреал завърши с гол. Голяма заслуга за него имаше Жерард Морено, който от трудна позиция отклони топката към Капу, а французинът стреля мощно по диагонала и не остави шансове на Куртоа. Малко по-късно голмайсторът получи жълт картон за спор със съдията Хесус Хил Мансано. Двубоят бързо се изнерви и си личеше, че за рефера ще има доста работа.

И след попадението Виляреал беше по-опасният отбор. Скоростта на Пино сериозно тормозеше Начо Фернандес, а комбинациите на Реал не се получаваха. В 25-ата минута Бензема подаде на Родриго, който падна в наказателното поле, но без срещу него да е извършено нарушение. При една от контрите на домакините Пино можеше на удвои, но беше блокиран.

Към края на полувремето Реал се активизира и създаде две добри положения пред вратата на Филип Йоргенсен. Шведският страж спаси удар на Ферлан Менди след хубав пас на Бензема, а после и Родриго не успя да изравни. Виляреал отвърна с пропуск на Йереми Пино, който не спираше да пробива с лекота по левия фланг.

Домакините твърде лесно намираха пространства за извеждащите си подавания и не беше изненада, че поведоха с 2:0. Второто попадение падна в 42-ата минута, когато Морено отново показа перфектен поглед и намери зад защитата Чъкуезе, а нигериецът от няколко метра разстреля Куртоа. Голът беше прегледан за евентуална засада в зародиша на атаката, но такава нямаше.

Виляреал опита максимално да се възползва от объркването в редиците на съперника и да нанесе трети удар още до почивката, но Куртоа изби опасен шут на Алберто Морено. На полувремето Анчелоти не предприе смени, но такава направи Кике Сетиен, който извади от игра Албиол и пусна вместо него Хорхе Куенка. Фойт пък се контузи и трябваше да бъде заменен от Аиса Манди.

С влизането на Даниел Себайос и Марко Асенсио Реал заигра много по-добре и голът не закъсня. В 57-ата минута многоходова комбинация на гостите завърши с пас на Себайос към Винисус и бразилецът намали на 1:2. Футболистите на Виляреал все по-често се задържаха в собствената си половина и с мъка отбиваха натиска на мадридския гранд.

В 69-ата минута отново Себайос се оказа с ключов принос за Реал. Халфът центрира на главата на Бензема, чийто удар беше спасен от Йоргенсен, но Едер Милитао се намираше на точното място и с добавка отлбизо изравни. Малко по-късно гостите бяха близо до пълен обрат, но Камавинга шутира в аут.

За Виляреал целта вече беше да стигне до продължения. Тимът на Кике Сетиен лесно губеше топката в средата на терена, а офанзивните играчи не получаваха добри подавания. В 84-ата минута Хил Мансано спести на Камавинга втори жълт картон, въпреки желанието на публиката французинът да бъде изгонен. В 86-ата Винисиус намери Асенсио до аутлинията, той върна топката към Себайос и неговият удар се оказа неспасяем за Йоргенсен - 3:2 и победа за Реал.