Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Севиля продължава в Купата на Краля, но отново игра неубедително

Севиля взе глътка въздух и компенсира за слабото си представяне в Ла Лига след като се класира за 1/4-финалите за Купата на Краля, побеждавайки като гост с 1:0 състава на втородивизионния Алавес. Единственият гол в мача отбеляза Иван Ракитич три минути след началото на второто полувреме.

Въпреки че спечелиха срещата, севилци отново не впечатлиха с играта си. За целия мач те отправиха само един точен удар към вратата на съперника. Алавес пък създаде цели 18 положения пред вратата на гостите. Освен това Севиля демонстрира изключителна немощ да се бори чисто за топката и да спира положенията пред вратата си с позволени средства. Играчите на отбора извършиха цели 12 нарушения и четирима от тях си изкараха по един жълт картон. Това бяха Карим Рекик (24'), Неманя Гудел (31'), Маркос Акуня (34') и Лоик Баде (64').

Това бе вторият 1/8-финален мач, който се изигра тази вечер. В първия сблъсък Реал Сосиедад очаквано се наложи с минималното 1:0 срещу Майорка. Останалите 6 срещи пък ще се изиграят на 18-и (сряда) и 19-и януари (четвъртък).

Снимки: Gettyimages