Кавани се развихри за Валенсия

Валенсия с лекота се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. "Прилепите" разгромиха с 4:0 като гост Спортинг Хихон, а в основата на изразителния успех беше Единсон Кавани. Уругваецът вкара два от головете за Дженаро Гатузо. Другите попадения бяха дело на Джъстин Клуйверт и Самуел Лино

Кавани направи два пропуска в самото начало, но защитата на домакините продължи да греши и при третата си възможност ветеранът прати топката в мрежата. Това се случи в 10-ата минута. При удара на Кавани вратарят Диего Марино докосна топката, но не успя да я избие извън очертанията на вратата.

В 21-ата минута Андре Алмейда пусна хитърс пас към Клуйверт, който напредна и удвои аванса на "лос че". До почивката Кавани покачи на 3:0 след подаване на Лино и елегантен финт, последван от премерен удар в далечния ъгъл. Самият Лино, който играе на "Местайя" под наем от Атлетико Мадрид, реализира четвъртия гол в 64-ата минута.