Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Мората и Йоренте пратиха Атлетико на 1/4-финалите

Атлетико Мадрид не допусна изненада в осминафиналния сблъсък за Купата на краля срещу втородивизионния Леванте. "Дюшекчиите" се наложиха с 2:0 на "Сиудад де Валенсия" и вече чакат жребия за следващия кръг. Головете отбелязаха Алваро Мората и Маркос Йоренте през второто полувреме.

Диего Симеоне не искаше да рискува и заложи на почти всички титуляри. Мората и Антоан Гризман започнаха на върха на атаката, Родриго де Паул се появи в игра за пръв път след Световното първенство, а сред 11-те беше и младата надежда Пабло Бариос. на пейката остана Анхел Корея, който се разписа при равенството срещу Алмерия (1:1) през уикенда.

Леванте беше в серия от 17 поредни официални мача без загуба. Отборът от Валенсия е сред лидерите в Ла Лига 2, но показа амбиции и в турнира за купата, където в предишния кръг елиминира Хетафе. Срещу Атлетико домакините изиграха силно първо полувреме и бяха близо до гола в 34-ата минута, но след удара на Пабло Мартинес топката мина на сантиметри от гредата.

Атлетико живна чак след почивката, когато Корея замени Бариос. В 54-ата минута аржентинецът изведе Маркос Йоренте, той веднага центрира към непокрития Мората и испанският национал откри резултата. След гола Мората направи жест, с който посвети попадението на новороденото си бебе.

Домакините не се отказаха и пред Ян Облак имаше доста работа до края, но словенецът беше безгрешен. В 80-ата минута Анхел Корея пропусна да реши всичко в полза на Атлетико, но това направи Йоренте в добавеното време. Асистенцията дойде от десния бек Науел Молина, а Йоренте технично прати топката в мрежата.