Носителят на Купата на краля е аут от турнира

Носителят на Купата на краля Бетис отпадна още на 1/8-финалите в тазгодишното издание на турнира. Отборът на Мануел Пелегрини беше елиминиран от Осасуна след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши 1:1, а в продълженията съперниците си размениха по още един гол. Бетис на два пъти повеждаше, но гостите от Памплона успяваха да изравнят, а при дузпите не направиха нито един пропуск и се класираха за 1/4-финалната фаза.

Първото полувреме беше скучно и феновете на "Бенито Вийямарин" не видяха почти никакви опасни положения пред двете врати. След почивката обаче мачът стана коренно различен. В 62-ата минута Вилиам Карвальо откри в полза на Бетис, но в добавеното време Давид Гарсия се разписа с глава и прати срещата в продължения.

Домакините отново започнаха по-добре и в 103-ата минута Юсуф Сабали вкара за 2:1 след перфектна атака и завършващо подаване на Борха Иглесиас. Малко преди това в игра за севилци се появи новото попълнение Абнер. Осасуна отново показа характер и в 106-ата минута стигна до изравняване с гол на Рубен Гарсия.

При дузпите първи изпълняваха футболистите на Осасуна. Чими Авила, Анте Будимир, Йон Монкайола и Кике Барха бяха точни, а за Бетис се провалиха Серхио Каналес и Гуидо Родригес, който се подхлъзна и прати топката високо над вратата. По този начин тимът от Навара отчасти си отмъсти на "зелено-белите" за загубения финал в турнира през 2005 година.

В Ла Лига Осасуна взе само 1 от възможни 27 точки срещу Бетис в последните 9 мача помежду им, но този път успя да излезе краен победител в турнирната битка. Сега на отбора на Ягоба Арасате предстои шампионатно гостуване на Елче, а Бетис ще играе срещу Еспаньол в Барселона.