Аполон помете Анортозис с класика, Илиев влезе в добавеното време

Аполон записа класически успех с 3:0 в дербито с Анортозис от 19-ия кръг на първенството на Кипър. Съставът от Лимасол направи много силен мач и зарадва привържениците с категоричен успех, като така продължи негативната серия на своя съперник от 7 мача без победа. Българският халф Илиан Илиев-младши влезе чак в добавеното време на мача като тактическа смяна.

Йоанис Питас откри резултата в 28-ата минута, а Езекиел Хенти удвои от дузпа в 63-тата. Крайното 3:0 оформи Басел Жради в 89-ата минута.

С тази победа Аполон заема 5-ото място с 32 точки в актива си. Анортозис остава на 10-ото място с 19 точки.