Аполон дебютира с победа на новия стадион, Илиан Илиев влезе от пейката

Българският халф Илиан Илиев влезе като резерва за Аполон (Лимасол) при победата с 1:0 над Докса в среща от 15-ия кръг на кипърското първенство. Той замени Никола Дигини в 74-ата минута. Домакините стигнаха до трите точки с автогол на Халед Аденон в 45-ата минута. Малко преди това попадение на Докса беше отменено заради засада.

Двубоят беше по-специален за Аполон, защото отборът за първи път излезе на новия стадион в града. Солидната фенска подкрепа също помогна за победата на тима, воден от Константинос Макридис.

Вторият пореден минимален успех изкачи шампионите на 5-о място в класирането с актив от 25 точки. Начело е АПОЕЛ на Георги Костадинов с 33 пункта, следван от Пафос (31), АЕК Ларнака (31) и Арис Лимасол (30).

В друг мач снощи АЕЛ Лимасол надви с 1:0 Паралимни, а гола вкара бившият белгийски национал Кевин Миралас от дузпа в края на първото полувреме.

Снимки: 24sports.com.cy