Илиан Илиев игра секунди при победа на Аполон

Аполон (Лимасол) победи с 2:0 гостуващия Неа Саламис в среща от 17-ия кръг на кипърското първенство, а българският национал Илиан Илиев се появи от пейката в заключителните секунди. Головете за шампионите отбелязаха Йоанис Питас в 4-ата минута и резервата Никола Дигини в самия край на редовното време.

Ранното попадение на Питас вдъхна увереност на домакините, които създадоха още доста положения. В 16-ата минута Басел Жради пропусна дузпа, а през втората част дебют за тима направи бившата звезда на ПАОК и Анортозис Амр Варда. В 90-ата минута французинът Дигани реши всичко в мача, след което Илиев замени Ва.

Аполон заема 6-о място в класирането с 28 точки, колкото има и Омония. Отборът от Никозия не срещна проблеми при визитата си на Паралимни и спечели с 3:0 след голове на Андроникос Какулис (2) и Карим Ансарифард

Начело в Кипър е АПОЕЛ на Георги Костадинов с 37 точки и по-добра голова разлика от Пафос. В топ 4 са още АЕЛ и Арис Лимасол.

Снимки: 24sports.com.cy