Аполон загуби дербито с Омония, Илиев заменен на почивката

Омония победи с 2:0 Аполон (Лимасол) в дербито на 16-ия кръг на първенството на Кипър. Домакините отбелязаха по един гол в двете полувремена и сломиха съпротивата на своя съперник. Българският национал Илиан Илиев-младши бе титуляр за гостите, но наставникът Константинос Макридис изглежда не бе доволен от него и го замени на полувремето.

Иначе Омония взе преднина рано-рано, като Бруно откри резултата още в 3-тата минута на мача. През второто полувреме Андроникос Какулис добави втори гол за домакините в 76-ата минута и така подпечата успеха на своя тим.

С тази победа Омония се изравни по точки с Аполон, като и двата тима вече имат по 25 и заемат съответно 5-ото и 6-ото място във временното класиране. Водач е АПОЕЛ с 37 точки.