Реймс и Лориен разгромиха аматьори за Купата на Франция

Елитните Реймс и Лориен не срещнаха никакви проблеми в третия кръг на турнира за Купата на Франция и разбиха своите аматьорски съперници като гости.

Реймс записа категоричен успех със 7:0 срещу Лон-Плаж, който се състезава в шестото ниво на местния футбол. Скромният съперник удържа натиска на “червено-белите” през почти цялото първо полувреме, но допусна гол, дело на Арбер Зенели в добавеното време преди почивката. През втората част Реймс беше пълен господар на терена и вкара още шест попадения чрез Кай Сирхуйс (54’, 90’), Алексис Флипс (69’), Мартин Аделин (77’, 78’) и Рафик Гитан (90’).

Шестият в Лига 1 - Лориен не остана по-назад и постигна убедителна победа с 6:0 над Ла Шатенере, който играе в шеста дивизия. Тук също резултатът беше открит малко преди почивката, като Ибрахима Коне беше точен от дузпа в 43-тата минута, а Йоан Катлин се разписа в добавеното време на първата част. Останалите четири гола дойдоха през второто полувреме, като Катлин (61’) се разписа още веднъж, а другите голмайстори бяха Адил Аушиш (51’), Стефан Диара (54’) и Адриан Гърбич (76’).

За четвъртия кръг на турнира се класираха още елитният Аячо (2:1 над Юра Суд Фут), четвъртодивизионните Шамалер (6:5 над Бурж след дузпи) и Белфор (3:1 над Сен Кантен).