ПСЖ не показа блясък без големите си звезди

Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция, след като се наложи с 3:1 над третодивизионния Шатору. Парижани играха без звездите си Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе, а други от основните футболисти също пропуснаха двубоя. Четвърт час преди края резултатът беше 1:1, но с голове на Карлос Солер (78') и Хуан Бернат (90') тимът на Кристоф Галтие стигна до успеха.

На вратата на ПСЖ застана Кейлор Навас, а в центъра на защитата до Маркиньос започна 17-годишният Ел Шадай Битшиабу. В средата на терена пък действаха Уорън Заир-Емери, който е само на 16, и с две години по-големият Исмаел Гарби. Талантливият испанец остави много добри впечатления с изявите си и дори асистира на Юго Екитике за първия гол.

Екитике се разписа в 13-ата минута с помощта на гредата и изглеждаше, че мачът ще е лесен за ПСЖ. В средата на първото полувреме Солер пропусна да удвои, а в 37-ата минута рикошет помогна на Тио Нтола да изравни. Пасът за попадението даде ветеранът Нолан Ру, който дълги години се подвизаваше в Лига 1.

Тимът на Шатору, който е воден от бившия нападател на парижани Марко Симоне, създаде още няколко опасни атаки, а в началото на втората част топката срещна и гредата над Кейлор Навас. Галтие веднага взе мерки, като пусна в игра Серхио Рамос и Фабиан Руис. Гостите си върнаха контрола на мача и беше въпрос на време да стигнат до втори гол.

В 78-ата минута Екитике стреля силно с глава, стражът на домакините Пол Делакроа съумя да отрази удара му, но нямаше какво да стори при добавката на Солер. Това беше 4-ти гол на испанския национал с екипа на ПСЖ, след като беше привлечен от Валенсия преди началото на сезона.

Интригата приключи окончателно в първата минута от добавеното време след комбинация между други двама испанци. Фабиан Руис напредна и подаде на Хуан Бернат, а той от малък ъгъл прати топката в мрежата.