Лориен си тръгна доволен след късен обрат срещу Анже

Лориен започна новата 2023 година по чудесен начин с победа с 2:1 като гост на Анже. Срещата бе от 17-ия кръг на Лига 1. "Оранжевите" измъкнаха трите точки след обрат в края.

Анже поведе още в 10-ата минута с гол на Абдала Сима с глава след корнер. Домакините можеха да удвоят преднината си в 75-ата минута, но попадение на Амин Салама бе отменено заради засада.

Лориен обаче изчака своя шанс и в 79-ата минута стигна до изравняване с помощта на Абдала Сима, който от герой се превърна в грешник, отбелязвайки си автогол.

Домакините можеха да си върнат преднината в 81-ата минута, но изстрел на Набил Бенталеб се отби от гредата. Вместо това в 88-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат чрез Енцо Льо Фе, който се разписа с изстрел от средно разстояние.

Така Лориен сложи край на лошата си серия от 6 мача без победа в първенството и с актив от 31 точки се намира на 6-ото място в класирането. Анже пък остава на дъното с 8 точки и серия от 8 поредни загуби.

Снимки: Imago