Монако се провали за Купата на Франция

Монако отпадна от турнира за Купата на Франция още на 1/32-финалите. “Монегаските” загубиха у дома от втородивизионния Роде след изпълнение на дузпи. Пропуски от бялата точка за домакините направиха Александър Головин и Сунгуту Магана.

В редовното време Монако поведе с 2:0 след попадения на Мане Айлиуш и Висим Бен Йевер, но Жозеф Мендеш намали малко преди почивката, а в 80-ата минута Аймен Абденур наказа бившия си отбор и прати двубоя в продължения.

Провал претърпя и финалиста от миналия сезон Ница. “Орлетата” бяха елиминирани от третодовизионния Лао Пюй след загуба с 0:1. Голът беше дело на Мохамед Бен Фредж в 3-ата минута.

За следващия кръг се класира носителят на трофея Нант. “Канарчетата” надвиха АФ Вироа с 2:0. Попаденията вкараха Мостафа Мохамед (29’) и Еван Ресон (55’).

Място на 1/16-финалите си осигуриха още Внеси, Нион, Плабенек и Тон.