Анже изхвърли с дузпи Страсбург от Купата на Франция

Анже се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция след победа с дузпи над Страсбург. И двата отбора пропуснаха доста положения в редовното време, завършило 0:0, а гол на Адриен Томасон от домакините беше отменен заради засада. При дузпите пропуски за Страсбург направиха Жан-Рикньор Белгард и Герзино Нямси.

Мачът беше сблъсък между двата най-слаби отбора от началото на сезона в Лига 1. Анже е на дъното в класирането с едва 8 точки и в серия от 9 поредни загуби, а Страсбург е на предпоследното 19-о място.

Монпелие отпадна от втородивизионния По след поражение с 1:2. Монс Басуамина откри за тима от Лига 2 в 25-ата минута, Валер Жермен изравни в 70-ата, а в 81-ата Майрон Джордж донесе победата на По.

Гренобъл се наложи над Ним с 1:0. За бившия отбор на Христо Янев се разписа Абдули Санянг в 88-ата минута.

Напред продължава и Париж ФК, който надви с 3:1 Валансиен. Гостите първи стигнал до гол чрез Джейсън Бертомие в 16-ата минута, но столичани направиха обрат с точни изстрели на Уарен Кади (д.), Меди Шаири и Морган Гилавоги.