Марсилия, Лион и Ланс без грешка за Купата на Франция

Елитните Марсилия, Лион и Ланс спечелиха мачовете си от ранните срещи на 1/32 финалите на Купата на Франция. Клермон обаче нямаше този късмет и бе елиминиран с дузпи от аматьорския Страсбург Кьонигсхофен.

Марсилия спечели с 2:0 гостуването си на четвъртодивизионния Иер с голове на Алексис Санчес в 45-ата минута от дузпа и Амаду Бемба Динг в 70-ата. Марсилци спечелиха мача с човек по-малко, след като четвърт час след началото на мача Ерик Байи получи червен картон за изключително грубо нарушение срещу противников футболист.

Лион пък надделя с 2:1 над Метц в сблъсъка между елитните тимове на тази фаза. Брадли Баркода откри за “хлапетата” в 60-ата минута, но Абли Джалоу изравни само три минути по-късно. В 77-ата минута обаче Фали Канде от Метц си отбеляза автогол, с което оформи крайния резултат.

Отлично представящия се в Лига 1 Ланс също продължи към следващата фаза на турнира и спечели с 2:0 гостуването си на аматьорския Лина-Монлери. Успехът обаче не дойде лесно, като Секо Фофана (72) и Флориан Сотока (77) бяха точни през второто полувреме.