АПОЕЛ с Георги Костадинов влезе в топ 3

АПОЕЛ Никозия се наложи с 1:0 като гост на Докса и се изкачи на трето място в класирането на кипърското първенство. Единствения гол вкара Маркиньос от дузпа в 33-ата минута. Бразилецът беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира наказателния удар. Българският халф Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ

През второто полувреме "жълто-сините" пропуснаха да решат всичко в своя полза и в последните минути трябваше да треперят, но все пак не изпуснаха трите точки. Това беше пети пореден шампионатен успех за АПЕОЛ, като в тези мачове отборът получи само едно попадение във вратата си.

Водач в подреждането е Пафос с 29 точки, следван от Арис (Лимасол) с 25 и АПОЕЛ с 24. Шампионът Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев е пети с 19 точки. На дъното са Докса, Олимпиакос (Никозия) и Хлорака.

Снимка: sport-fm.com.cy