Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Илиан Илиев с първи мач след контузията

Българският национал Илиан Илиев дебютира през сезона в кипърското първенство, след като дълго време се възстановяваше от травма. Бившият халф на Черно море влезе през второто полувреме при равенството на Аполон (Лимасол) срещу Олимпиакос (Никозия) - 1:1. Юношата на Черно море се появи на терена в 57-ата минута на мястото на Багали Дабо.

Аполон нямаше право на грешка, след като в предишния кръг допусна поражение от градския съперник Арис (Лимасол). Гостите доминираха, но дълго не успяваха да стигнат до гол. Чак в 83-ата минута Йоанис Питас, който влезе от пейката заедно с Илиев, засече центриране на Ервен Онженда и донесе успеха на шампионите. В добавеното време обаче Вилде-Доналд Герие изравни от дузпа за Олимпиакос, който остана в зоната на изпадащите.

В другия мач днес Анортозис разгроми с 3:0 Докса. Халед Аденон си вкара автогол преди почивката, а другите попадения бяха дело на Вараздат Хароян и Андреас Хрисостому.

В класирането начело е Пафос със 17 точки, пред Арис и Аполон с по 15 и АЕК Ларнака с 13. АПОЕЛ Никозия на Георги Костадинов е на 6-о място с 12 точки.