Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Първа загуба за Аполон, Илиан Илиев не игра

Кипърският шампион Аполон (Лимасол) допусна първа загуба в местното първенство през сезона. Тимът на Илиан Илиев беше разгромен с 0:3 от градския си съперник Арис, а българският халф остана на резервната скамейка. Илиев попадна в групата за втори пореден път, след като се възстанови от контузия, но старши треньорът Давид Катала не го пусна в игра.

Всички голове паднаха в последния четвърт час на двубоя. Бившият руски национал Александър Кокорин откри резултата в 76-ата минута след центриране на Евгений Яблонский, а другите две попадения за символичните гости бяха дело на Флорис Нджаве и Мариуш Степински от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря на Аполон Александър Йованович.

С победата Арис излезе на второ място в класирането с актив от 15 точки, а Аполон е трети с 14. Лидер остава приятната изненада Пафос, който има 17 точки.

В друг мач днес АЕК Ларнака се наложи с 4:2 над Олимпиакос (Никозия), а срещата между Омония (Никозия) и Неа Саламис беше прекратена при резултат 0:1 заради наводнен терен.