АПОЕЛ удари Аполон в добавеното време, само Илиан Илиев взе участие в мача

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) спечели дербито с Аполон от 9-ия кръг на първенството на Кипър. Столичани се наложиха с минималното 1:0, като стигнаха до успеха чак в добавеното време на двубоя. От българите само Илиан Илиев бе титуляр за домакините и остана на терена 60 минути, преди да бъде заменен от Багали Дабо. Георги Костадинов обаче не игра за гостите.

Мачът бе доста равностоен и изглеждаше, че ще завърши при нулево реми. В добавеното време обаче гостите си спечелиха дузпа и Маркиньос реализира наказателния удар, за да донесе успеха на своя тим в 93-тата минута на двубоя.

Така АПОЕЛ се изкачи до 3-тото място в класирането с 18 точки. Аполон остава 5-ти с 15 точки. Водач е Пафос с 23 точки.