Полша оцеля за сметка на Бейл и компания

Полша спечели с 1:0 гостуването си на Уелс и по този начин запази мястото си в елитната дивизия на Лигата на нациите. Карол Швидерски отбелязаха единствения гол в Кардиф след пас на Роберт Левандовски в 58-ата минута. По този начин поляците събраха 7 точки и финишираха на трета позиция в група 4, а Уелс остана на дъното и в следващото издание на турнира ще играе в Лига "В".

Двата отбора видимо отстъпват като класа на Нидерландия и Белгия и още след първите мачове стана ясно, че не могат да се борят за първото място. Уелсците измъкнаха точка само в домакинството си на "червените дяволи", но победа днес щеше да ги остави в Лига "А". "Дружина полска" знаеше, че ще изпълни целта си дори при равенство и затова селекционерът Чеслав Михниевич заложи на по-предпазлива тактика.

Гарет Бейл изведе домакините с капитанската лента. Бренан Джонсън беше другият нападател на "драконите", a в средата на терена Робърт Пейдж гласува доверие на Неко Уилямс, Дилан Левит, Джоузеф Морел и Даниел Джеймс.

Зад Роберт Левандовски в състава на Полша започнаха Карол Швидерски и Пьотър Жиелински, а изненадата беше, че нямаше нито една промяна в защитното трио, съставено от Ян Беднарек, Камил Глик и Якуб Кивиор.

Уелсците наложиха високо темпо в началото, но едно неразбирателство между Рис Норингтън-Дейвис и Уйен Хенеси можеше да им струва скъпо. Привидното надмощие на домакините не носеше никакви опасни положения пред вратата на Войчех Шчесни. В 21-ата минута Джеймс стреля след центриране от корнер, но неточно. Полша рядко атакуваше, а най-активен беше Никола Залевски по левия фланг.

В 39-ата минута Шчесни показа, че следи внимателно играта и излезе навреме, за да попречи на Бейл да стигне до топката след проницателен пас на Конър Робъртс. В самия край на първата част шанс се откри и пред Бренан Джонсън, но той стреля в аут. Левандовски често се връщаше да поема топката в средата на терена, но не получи възможности да се разпише.

Полша доминираше на старта на второто полувреме и включилият се в атака Беднарек пропусна да открие резултата след центриране от десния фланг. В 58-ата минута Левандовски демонстрира огромната си класа. Звездата на поляците се справи с Джо Родън и по перфектен начин подаде на Швидерски, който с удар между краката на Хенеси откри резултата.

Гостите се прибраха дълбоко в половината си и за Уелс стана още по-трудно. Гарет Бейл с жестове окуражи съотборниците си, но те нямаха идея как да преодолеят солидната отбрана на Полша. В 65-ата минута Джонсън напредна отляво и стреля, но в аут. В игра за поляците се появи Кшищоф Пьонтек вместо голмайстора Швидерски, но тимът на Михниевич много рядко поглеждаше към противниковата врата.

Хаотичният натиск на Уелс продължи до самия край на двубоя, но "драконите" така и не можаха да изравнят. Отборът показа желание, но за разлика от предишните си двубои, не отбеляза попадение и финишира на дъното в групата.