100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Червен картон обърка плановете на Зенит, Спартак (М) с нова победа

Шампионът Зенит стигна само до нулево равенство при гостуването си на Ахмат в среща от четвъртия кръг на РПЛ. Питерци имаха надмощие в началото, но вратарят им Даниил Одоевский беше изгонен в края на полувремето и с човек по-малко отборът на Сергей Семак не успя да грабне трите точки. По този начин Зенит остана на трето място в класирането след Спартак (Москва) и ЦСКА (Москва).

В предишния кръг Зенит разби с 5:0 Локомотив (Москва), а днес се изправи срещу съперник, на който вкара 9 гола в последните три мача помежду им. Клаудиньо пропусна да открие резултата след пас на Малком в 7-ата минута, а домакините изравниха играта в средата на полувремето и също имаха своите шансове. В 39-ата минута Вендел шутира на сантиметри от целта. Малко преди почивката вратарят на Зенит Даниил Одоевский излезе извън наказателното поле и фаулира Лечи Садулаев, за което получи червен картон.

Левият бек на домакините Садулаев изкара не само червения картон на Одоевский. За нарушения срещу него в жълто бяха декорирани Ловрен и Сутормин. Той обаче не излезе за старта на втората част, а проблемите за Зенит продължиха с контузията на Клаудиньо. Гостите завършиха двубоя без нито един удар в очертанията на вратата и нямат победа като гост през сезона.

Спартак (Москва) продължи възходящото си представяне под ръководството на Гийермо Абаскал и оглави класирането, заедно с ЦСКА. "Червено-белите" с лекота спечелиха с 2:0 гостуването си на Урал и вече имат 3 победи и едно равенство под ръководството на испанския специалист. Единствената лоша новина от визитата в Екатеринбург беше контузията на Виктор Моузес, който напусна на носилка. Нигериецът е със съмнения за скъсан ахилес и може да отсъства между 2 и 4 месеца.

Спартак поведе в 27-ата минута, когато Александър Соболев подаде на Куинси Промес и нидерландецът се разписа в трети пореден мач. В самия край на полувремето Соболев отново влезе в ролята на асистент, а от паса му се възползва Михаил Игнатов. Московчани отправиха общо 26 удара към вратата на Урал и през второто полувреме пропуснаха да направят победата си още по-убедителна.

Ново разочарование претърпя Локомотив (Москва). "Железничарите" отстъпиха с 0:3 като гост на Краснодар и правят най-лошия си старт в първенството от 2006 година насам. Резултатът беше 0:0 до 78-ата минута, когато Кристиан Рамирес откри за Краснодар с дебютния си гол в Русия. После удари часът на закупения от Ботев (Пловдив) нигериец Олакунле Олусегун, който довърши Локо с два късни гола след асистенции на Никита Кривцов.

В класирането Краснодар е на четвърта позиция със 7 точки, а Локомотив има само 2 пункта в актива си. На дъното без нито една точка е Урал. Според руските медии треньорът на "оранжевите" Игор Шалимов ще бъде уволнен.