Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

ЦСКА (М) се препъна в Нижний Новгород, убедителна победа за Спартак

Още след третия кръг в руската Премиер лига вече няма отбор с пълен актив. Лидерът до момента ЦСКА (Москва) направи 2:2 при гостуването си на Пари (Нижний Новгород) и отстъпи първото място в класирането на шампиона Зенит. Спартак (Москва) също има 7 точки и е с по-добра голова разлика от "армейците".

Завърналият се след наем в Базел Фьодор Чалов откри за ЦСКА в 14-ата минута, а в 22-ата Константин Кучаев удвои аванса на московчани. Домакините намалиха с попадение на Тимур Сулейманов след час игра. Същият футболист отбеляза и гола за 2:2 в 85-ата минута, засичайки с глава перфектно центриране от левия фланг на Дмитрий Стоцкий.

Спартак нямаше проблеми срещу новака Оренбург и го победи с 4:1. Три от головете за "червено-белите" паднаха още през първото полувреме. Кристофър Мартинс откри резултата във 2-ата минута, в 12-ата се разписа Александър Соболев, а в 38-ата Куинси Промес реши всичко в полза на тима, воден от Гийермо Абаскал. През втората част спартаковци намалиха оборотите и гостите успяха да върна един гол чрез Иван Башич в 55-ата минута, а в добавеното време Куинси Промес заби четвърти гол за московчани.

Торпедо (Москва) се пребори за първа точка след завръщането си в РПЛ. Тимът на Александър Бородюк завърши 1:1 като гост на Криля Советов. Голът за Торпедо на Давид Караев в 19-ата минута беше истински шедьовър. Нападателят засече в стил "Златан Ибрахимович" центриране на Артьом Самсонов и не остави шансове на вратаря Иван Ломаев, но през второто полувреме домакините от Самара изравниха с попадение на Владислав Шитов.

В късния двубой Ростов победи с 1:0 Химки. Единственото попадение вкара Николай Комличенко, който вече има три гола през сезона, а за всеки от тях му асистира Даниил Уткин. Отборът на Валерий Карпин завърши с 10 човека след червения картон на Данил Прохин в 78-ата минута, но стигна до първи успех и се изкачи в средата на таблицата.