Смолов поведе Динамо (М) към разгром и задмина Павлюченко

Динамо (Москва) разби с 4:0 Торпедо (Москва) в първото за сезона столично дерби в РПЛ. Фьодор Смолов беше водещата фигура в състава на "бяло-сините". Бившият руски национал вкара две от попаденията, а освен него се разписаха Даниил Фомин и Арсен Захарян. Смолов вече има 95 гола в елита на руския футбол и изпревари Роман Павлюченко (94), като заема трето място във вечната ранглиста на стрелците. Пред него са само Артьом Дзюба със 148 гола и Александър Кержаков със 133.

Преди двубоя се разбра, че защитникът на Динамо Фернандо Варела е избягал от тима, въпреки изявленията му от последните дни, че не смята да напуска. И без него обаче домакините с лекота стигнаха до първата си победа през кампанията. Смолов откри в 32-ата минута след пас на Захарян, а в 36-ата Фомин удвои от дузпа. В самия край на полувремето Захарян направи 3:0. Последния гол за Динамо вкара отново Смолов, който реализира дузпа в 69-ата минута.

Локомотив (Москва) и Ростов направиха зрелищно 2:2 на "РЖД Арена". Домакините се спасиха от загуба в добавеното време с гол със задна ножица на резервата Константин Марадишвили. "Железничарите" бяха в намален състав от 65-ата минута, когато червен картон получи Алексис Бека Бека, но стигнаха до точката.

Иначе Ростов излезе напред още в 5-ата минута след подаване на Даниил Уткин и точен удар на Николай Комличенко. Домакините отговориха в 35-ата минута с изравнително попадение от дузпа на Антон Миранчук. След изгонването на Бека Бека Ростов взе инициативата и в 88-ата минута Уткин наказа грешка на вратаря на Локо Данил Худяков. Буквално в последните секунди Марадишвили атрактивно прати топката в мрежата на гостите за 2:2.

Ахмат обърна новака Факел с 2:1 и събра 4 точки. Максим Максимов се разписа за гостите в 27-ата минута, но до почивката Владимир Илин изравни, а в 64-ата голмайсторът на миналия сезон Хамид Агаларов откри головата си сметка за тима от Грозни и донесе победата. Агаларов не беше титуляр, но влезе в началото на второто полувреме вместо Александър Трошечкин и демонстрира головия си нюх.

Химки отново показа зъби, след като в първия кръг измъкна равенство от шампиона Зенит. Тимът от московското предградие разгроми с 3:0 Нижний Новогород, а всички попадения паднаха през второто полувреме. Техни автори станаха Александър Руденко (62'), Резиуан Мирзов (80') и Александър Долгов (90').

След втория кръг с пълен актив в Премиер лигата е само ЦСКА (Москва). "Армейците" са и единственият отбор без допуснат гол. На дъното без спечелена точка са Урал и Торпедо.