Сезонът в Русия стартира с грешна стъпка на шампиона

Зенит не успя да победи Химки в двубоя, с който беше открит новият сезон в руската Премиер лига. Питерци завършиха 1:1 като гост след слабо второ полувреме, в което позволиха на Химки да създаде няколко положения пред вратата на Даниил Одоевский и при едно от тях Резиуан Мирзов изненада 19-годишния страж.

Зенит показа класата си в спора за Суперкупата на Русия преди седмица, като разгроми с 4:0 историческия си съперник Спартак (Москва). Днес наставникът на питерци Сергей Семак си позволи да остави на пейката Деян Ловрен, Александър Ерохин и новото попълнение Матиас Касиера, а в предни позиции до Малком започна Иван Сергеев

Наставникът на домакините Сергей Юран заложи на един нападател в лицето на Александър Руденко, подкрепян от Александър Ломовицкий и Роман Гбане. Титуляр за Химки беше и ветеранът Денис Глушаков.

Зенит имаше 11 поредни победи срещу този съперник, като за последно не успя да спечели срещу тима от московското предградие през 2007 година - 2:2. И днес грандът от Санкт Петербург беше абсолютен фаворит, а началото само потвърди сериозната разлика в класите. В 17-ата минута Сутормин центрира от десния фланг, Клаудиньо свали топката с гърди, а Вендел с мощен шут с левия крак вкара първия гол за сезона.

До почивката Одоевский на два пъти се намеси добре след далечни удари на Руденко. Химки показа, че няма да се предаде и в началните минути на втората част, когато отново Руденко се измъкна от защитата на Зенит, но стреля в гредата. Зенит отговори с опасен удар от фаул на Вендел.

В 85-ата минута домакините организираха отлична контра, започната и завършена от Мирзов. Бързият нападател изскочи на добра позиция и заби топката под гредата - 1:1. Химки дори можеше да стигне до трите точки в добавеното време, но Зуев не уцели вратата, след като преди това изпревари Круговой.