"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Тунис спечели "Кирин Къп" след убедителна победа над домакините от Япония

Отборът на Тунис вкара три гола след почивката за победата над Япония с 3:0 на финала на "Кирин Къп" в Осака.

Фержани Саси стреля над гредата в 13-ата минута, докато Такуми Минамино отговори с опасен удар от въздуха. Дайчи Камада пропусна сам срещу вратаря десет минути преди края на първото полувреме. Японският защитник на Сампдория Мая Йошида имаше вина и за трите попадения през второто полувреме. Той направи дузпата срещу Бен Слиман за първия гол, а след това бе изпреварен и от Юсеф Мсакни при второто попадение. Мохамед Али Бен Ромдан откри резултата за Тунис от дузпа в 55-ата минута, Саси го удвои 14 минути преди края на редовното време. Исам Жебали открадна топката от Йошида за крайното 3:0 в добавеното време.

Това бе последният от четирите приятелски мача на Япония, като освен убедителни победи над Парагвай и Гана, бе допуснато и тежко поражение от Бразилия. Тимът се класира за седмо поредно Световно първенство, където ще бъде в група с Германия, Испания и победителя от последния плейоф между Нова Зеландия и Коста Рика. Тунис пък е в група на Мондиала с отборите на Австралия, Дания и Франция.

Снимки: Gettyimages