Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Неймар вкара трета дузпа за няколко дни и Бразилия пак спечели

Петкратният световен шампион Бразилия надви Япония с 1:0 в контрола в Токио, с което спечели и втората си контрола от азиатското турне. Преди няколко дни “златистите” разгромиха Република Корея с 5:1 в Сеул, като тогава Неймар реализира две дузпи. Днес той също се разписа от бялата точка, донасяйки успеха на своя отбор в 77-ата минута.

Както и в първия мач, в титулярния си състав селекционерът Тите заложи само на един играч, който не се подвизава в Европа - в случая Гилермо Араня, който е ляв бек от Атлетико Минейро.

Бразилците бяха доста по-добрият тим и можеха да поведат още във 2-рата минута, когато Лукас Пакета удари греда. Попадението обаче падна чак в споменатата 77-а минута за нарушение срещу Ричарлисон.

Така нападателят на Пари Сен Жермен вече има 74 гола за националния тим и се доближи още повече до рекорда на Пеле (77).

Япония също ще играе на Мондиала в Катар, където е в тежка група с Германия, Испания и един измежду Коста Рика и Нова Зеландия. “Селесао” пък ще спори със Сърбия, Швейцария и Камерун.