Япония с убедителна победа над Парагвай

С голове през първото полувреме на Такума Асано и Даичи Камада японският национален отбор по футбол разгроми Парагвай с 4:1 в контролна среща. Срещата се проведе на стадиона в Саппоро и премина под пълната диктовка на азиатците, които се класираха за седми пореден път на Световно първенство.

Асано откри резултата в 36-ата минута, след като още в 11-ата минута Камада нацели страничната греда със силен удар. Първото попадение в срещата беше изработено от ветерана Генки Харагучи, който подаде от дълбочина към Асано и нападателят на Бохум елиминира вратаря на парагвайците Сантяго Рохас. Четири минути преди края на първото полувреме Камада засече перфектно центриране на Ритцу Доан от дясно и насочи топката над рамото на вратаря.

Парагвай върна един гол след час игра чрез звездата си Дерлис Гонсалес, който се разписа с удар извън наказателното поле, наказвайки грешка на дебютанта-защитник Хироки Ито. Но японците възстановиха преднината си от два гола минута по-късно отново благодарение на неуморимия Харагучи, който направи нова асистенция. Той намери влизащия от лявото крило Каори Митома непокрит в наказателното поле, за когото не беше проблем да прати топката под плонжа на Рохас. Вратарят на Парагвай спаси дузпа на Ритцу Доан в 70-ата минута, но десет по-късно резервата Танака вкара за 4:1.

Това е първата от четири контролни срещи през юни за японския отбор. На 6-и играчите на Хаджиме Мориасу играят с Бразилия в Токио, а на 10-и и 14-и е турнирът Кирин Къп, в който участват още Чили и Тунис.