Япония не остави шанс на Гана и ще срещне Тунис на финала на Кирин къп

Япония и Тунис се класираха на финала на традиционния приятелски турнир Кирин къп, който се провежда в Страната на изгряващото слънце. В Кобе домакините от Япония надиграха с 4:1 Гана, като с гол и асистенция се отличи Каору Митома. Мики Ямане даде преднина на японците след почти половин час игра, но минута преди края на редовното време на първата част Джордан Аю реализира за Гана.

Равенството не се задържа дълго, тъй като 120 секунди по-късно Митома вкара втори гол за Япония. Нападателят, който е собственост на английския Брайтън, но през миналия сезон игра под наем в бейгийския Юнион Сен Жилоа, асистира на Такефуса Кубо, който добави трети гол за домакините в 73-тата минута. Крайното 4:1 оформи нападателят на Селтик Дайзен Маеда в 82-рата минута.

Във финала във вторник Япония ще играе с тима на Тунис, който в другия мач от турнира надигра Чили с 2:0. Али Абди и Исам Джебали вкараха по един гол за Тунис през двете полувремена, а в добавеното време на срещата Диего Валенсия пропусна дузпа за Чили.