Нов звучен шамар за Румъния

Черна гора изигра един от най-силните си мачове като гост и разгроми Румъния с 3:0. Стефан Мугоша заби хеттрик за черногорците, които ще спорят с Босна и Херцеговина за първото място в група 3 на Лига "В" в Лигата на нациите. Разликата между двата отбора е една точка в полза на босненците, които ще посрещнат Черна гора в решителен сблъсък на 23 септември.

Румънците стартираха кампанията си в Лигата на нациите с много слабо представяне и загуба от Черна гора (0:2). Последва поражение и от Босна и Херцеговина (0:1), за да дойде минималният успех с 1:0 над Финландия, запазил шансовете на тима за първото място в групата. От своя страна, Черна гора взе 4 точки в първите си 3 мача и не криеше амбициите си за положителен резултат в Букурещ.

Румъния искаше да вземе реванш за загубата в Подгорица, но вместо това донесе ново разочарование на привържениците си. Отборът на Едуард Йорданеску беше безидеен в атака, а защитата допусна наивни грешки, от които черногорците умело се възползваха.

В 42-ата минута Марко Янкович центрира и Мугоша откри резултата, както го направи и в първия мач между двата тима. Домакините можеха бързо да изравнят но бившият страж на Левски Милан Миятович изби в гредата опасен удар на Разван Марин.

Малко след почивката отново Янкович намери Мугоша и нападателят на корейския Инчеон опъна мрежата с глава. В 63-ата минута таранът на Черна гора оформи хеттрика си, а 14-те хиляди зрители по трибуните на "Гюлещи" започнаха постепенно да напускат стадиона.

През есента румънците ще гостуват на Финландия и ще приемат Босна и Херцеговина, а целта им ще е да съберат достатъчно точки, за да не завършат последните и да избегнат изпадането в Лига "С".