Късен гол спаси тима на Петев от загуба

Босна и Херцеговина се спаси от загуба при гостуването на Финландия, след като резервата Смаил Превляк се разписа в добавеното време. Срещата в Хелзинки завърши 1:1. Домакините имаха предимство през първото полувреме и поведоха в неговия край, когато Теему Пуки се разписа от дузпа. Срещата бе от група 3 на Лига В, в която още са Черна гора и Румъния.

Финландия доминираше преди почивката. След няколко ситуации пред вратата на гостите в края на първата част бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Пърчич, а Пуки бе точен от бялата точка. През второто полувреме ситуацията на терена не се промени много и чак към края босненци направиха някои опити за атаки. В добавеното време Превляк успя да изравни и да донесе точка на тима на Петев.

В мач от група 1 на Лига С Люксембург изненада Литва и прекъсна серия от три поредни загуби. Тимът от малката държава спечели с 2:0 като гост след две попадения на Данел Синани (44, 78).