Босна на Петев запази върха след равенство срещу Черна гора

Воденият от българския специалист Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина запази върха във временното класиране в група 3 на Лига В в турнира на УЕФА Лига на нациите след равенство 1:1 като гост на Черна гора в Подгорица

Босненците събраха 5 точки, докато Черна гора има 4 и върви на третата позиция в групата, в която са още Финландия и Румъния.

През първото полувреме липсваха чистите положения, като на два пъти пропуски за домакините направи Владимир Йовович. След паузата Йовович отново беше много активен, като отправи тежък удар, но топката мина над гредата. Петев прибегна до смени, които дадоха резултат. Той замени Миралем Пянич със Смаил Превляк в 61-ата минута и само 60 секунди по-късно резервата Лука Менало откри.

Радостта на босненците обаче не трая дълго. Черногорците показаха непримиримост и изравниха само 15 минути покъсно. Адам Марушич стреля от границата на наказателното поле и успя да преодолее стража Ибрахим Шехич с третия си гол за националния отбор и първи от октомври м.г.