Босна на Петев надви Румъния, фенове му искат оставката

Воденият българския специалист отбор на Босна и Херцеговина надви с 1:0 в Зеница фаворита Румъния и оглави класирането в Лига Б, група 3 на Лига на нациите. Така “змейовете” прекъснаха серията си от осем мача без победа в състезанието. Тази серия определено не е по вкуса на феновете, които отново поискаха Петев да подаде оставка. Част от привържениците демонстративно напусна трибуните в израз на желанието си българинът да си тръгне.

Началото на мача беше отложено за кратко заради силен дъжд, което наруши концентрацията на играчите. Босненците владееха повече топката, но не стигаха до опасни положения. Първото голово положение беше за гостите, но ударът на Разван Марин не намери вратата. Малко по-късно румънците създадоха нова опасност чрез Георге  Пушкаш, но ударът му беше блокиран от Анел Ахмедович.

Положенията пред Румъния се редуваха, но гол не падаше. Така се стигна до 68-ата минута, когато домакините поведоха. Харис Дулйевич комбинира със Смайл Превляк, който преодоля от малък ъгъл Флорин Нита. Така Босна нанесе втора загуба на Румъния и северните ни съседи са последни в класирането. Втората позиция заема Финланди, като също като Босна има 4 точки. На трето място е Черна гора с 3.