Черна гора тотално обезличи Румъния

Черна гора изигра един от най-силните си мачове в последните години и победи Румъния в Лигата на нациите. Селекцията на Миодраг Радулович постигна заслужен успех с 2:0 в Подгорица и оглави класирането в група 3 на Лига "В". Головете вкараха Стефан Мугоша в 66-ата минута и Марко Вукчевич в 87-ата.

Черногорците бяха по-добрият отбор през цялото време и само пропуските им спасиха Румъния от по-тежка загуба. Северните ни съседи отправиха само един точен удар към вратата на бившия страж на Левски Милан Миятович, а след няколко дни ги чака ново тежко гостуване, този път на Босна и Херцеговина.

Още преди почивката черногорците почти не излязоха от половината на Румъния. На два пъти Мугоша беше близо до гол след удари с глава, а веднъж Адам Марушич нацели гредата. Вратарят на гостите Флорин Ница направи серия от важни спасявания и единствен от състава на Едуард Йорданеску заслужава висока оценка.

През втората част нищо не се промени. Черна гора доминираше и в 66-ата минута поведе. Всичко започна от грешка на Влад Кирикеш, след което Вешович центрира на далечната греда към Хакшабанович, а той свали с глава към Мугоша. Нападателят не се поколеба и с мощен шут изведе своите напред.

В последните десетина минути селекционерът на домакините направи 4 смени, а една от резервите сложи точка на спора. В основата на гола отново беше Мугоша, който не успя да преодолее Ница, но играещият в румънското първенство Вукчевич се оказ на точното място и заби втория гол за Черна гора.