Черноломец е вицешампион, в Рилци потресени от съдийството

Черноломец победи Рилци (Добрич) с 6:0 в Попово и завърши сезона на второ място. Двубоят е от 26-ия кръг на Североизточната Трета лига. От едната страна беше голеадата, която най-добрия на терена Тихомир Кънев и съотборниците му сътвориха за многобройните си фенове по трибуните.

Илиян Станчев: Очаквам срещата с Рилци да е празник за Попово

От другата – тоталното недоволство на гостите от съдийството. В 10-ата минута добричкия тим откри резултата, но рефера не зачете попадението и от Рилци бурно протестираха. В 15-ата беше отсъдена дузпа за игра с ръка на футболист от гостите. Решението беше оспорвано от добричлии, но това не доведе до отмяната му и Тихомир Кънев изпълни безпогрешно – 1:0. Той подаде, десетина минути по-късно на Беадир Беадиров, който вкара втория гол. Редовността и на това попадение беше оспорвана от Рилци.

В 40-ата минута Радослав Матеев стреля, Пенко Димов изби, но при втория удар топката спря в мрежата. След двойно подаване с Кънев, Симеон Дочев излезе сам срещу вратаря и вкара четвъртия гол в 61-ата минута. Четвърт час по-късно, Кънев събра двама бранители на съперника около себе си и изведе Явор Тодоров, който заби петото попадение. В 83-ата минута Кънев получи топката зад защитата, излъга вратаря и фиксира окончателното 6:0.